SILVER & METAL / Silver / Goblet 7551076
nr 755 1076
GOBLET
silver, 1800talets första hälft, otydliga stämplar, Invändigt förgylld, height: 11, ca 30g,
1000
SEK 550
Monday April 23 2012
at 17:06:49
13/4 09:54:12
500 kr
23/4 16:41:22
- Thema-auction
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver